koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
1
1
1
1
1
1

Co Vás zajímá?

Kdy zvolit koučování a jaký je rozdíl mezi koučinkem a psychoterapií?

Koučování je jednou z cest jak si pomoci, pokud řeším nějaké problémy nebo chci něčeho dosáhnout a nevím jak. Psychoterapeuta vyhledávám obvykle tehdy, když mám nějaké psychické potíže, trpím neurozou či psychozou, trápí mne deprese, mám psychosomatické příznaky. Klient zde přichází ve vztahu jako pacient k lékaři – očekává odbornou pomoc. Terapie je zaměřena do minulosti. Osobní koučink je na rozdíl od terapie určen pro zdravé lidi, kteří potřebují dočasnou pomoc v nějakém obtížném období svého života. Kouč nevystupuje jako autorita, ale jako partner, je tu proto, aby Vás v obtížné situaci podporoval, povzbuzoval a pomáhal tím, že Vám umožní podívat se na sebe a na svou situaci jinýma očima. Kouč Vám život pravděpodobně nezmění. Pomůže Vám ale položit si důležité otázky, a to někdy pro začátek stačí.

Jak ten koučink tedy vlastně funguje?

Spolupráce mezi mnou a Vámi je založená na absolutní důvěře a porozumění. Sezení probíhá na místě, kde se cítíte nejlépe, třeba v oblíbené kavárně, či soukromí. Setkání může působit jako pokec s kamarádkou. Pracujeme spolu podle toho, co zrovna aktuálně potřebujete řešit. Například jak si aktuálně říci o zvýšení platu. Budu Vás pozorně poslouchat a pak se ptát. Jednoduše a rychle Vás přivedu k věcem, kterými se skutečně trápíte, a nasměřuji Vás k tomu, jak by se to mohlo vyřešit. Ve všech případech vlastně řešení člověk zná sám, ale kouč Vás donutí ho pojmenovat.

Jak často by se měl koučink opakovat?

Nejintenzivnější je vždy koučink někoho, kdo s ním teprve začíná. V počátcích se vyplatí častější schůzky nebo telefonáty. Naučím Vás nejen jak postupovat při řešení konkrétního problému, ale také změnit návyky tak, abyste si dokázali pomoci sami. Poté mnoho klientů používá koučovací sezení dál jako „kontrolní mechanismus“ svých myšlenkových postupů a to 1× měsíčně či čtvrtletně. Ideální je v začátku týdenní nebo dvoutýdenní perioda.

Máte dotaz?

Neváhejte se zeptat: