koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
1
1
1
1
1
1

Vidíte na sobě jen chyby?

Chyby dokáží člověku udělat ze života peklo. Díky chybám nejsme ani pro sebe dost dobří, natož pak pro ostatní. Chyby umí člověka srazit na kolena. S velkou námahou překonáte jednu chybu a už je tu další. Chyby jakoby neměly konce. Dovolujete chybám, aby určovaly vaši osobní hodnotu? Aby vás ostatní podle chyb posuzovali a vy sami se díky nim cítili zle? Udělejte tomu přítrž!

Chyba jako ukazatel vaší hodnoty

Vnímáte hodně svých nedostatků a cítíte, že kvůli nim jste horší než ostatní? Že s vašimi chybami nemůžete být tak dobří jako někteří jiní lidé? Že na svých chybách je potřeba tvrdě pracovat a až se jich zbavíte, budete teprve moct v životě uspět? Jste si dobře vědomi všech svých nedokonalostí? Tyto myšlenky, nebo-li tato osobní emoční nastavení, jsou velmi rozšířená a nemilosrdně určují hodnotu člověka v jeho vlastních očích. Celá naše kultura, výchova a tudíž i naše myšlení, nás směřují k zaměřování pozornosti na nedostatky, chyby, nedokonalosti, prohry, katastrofické scénáře do budoucnosti, možné pohromy, strachy a mylně se domníváme, že usilovnou snahou o jejich napravení se přiblížíme pocitu štěstí. Myslíme, si, že „AŽ PAK“, rozumějte bez chyb a dokonalí, budeme konečně dobří a tudíž spokojení. Velmi se pleteme, když přijímáme jako pravdu fakt, že chyby určují naši hodnotu a úžasný život že přijde poté, co se se svými chybami jednou pro vždy rozloučíme a přestaneme je dělat.

Chybovat je přirozené a lidské

Doba, kdy budeme dokonalí a nebudeme chybovat, totiž nikdy nenastane. Nikdy se nestane, že budete mít tzv. hotovo a nebude už kam dál v životě jít. Nikdy se nestane, že svět se změní na svět bez nedostatků, slabých stránek a negací. Co se ale může změnit, je váš postoj k nim. Vaše pojetí života, vaše pojetí sebe samotných. Ne nadarmo řekl už Albert Einstein, že žít v přátelském nebo nepřátelském vesmíru, je jen věcí osobní volby.

Díky za chyby

Chybovat je totiž přirozené, lidské a normální. Jestli někdo říká, že chyby nedělá, tak lže. Děláme je všichni. Ale s rozdílným přístupem. Pojďte se naučit, jak chyby vnímat opačně, než doposud. Nově jako zdroj zkušeností, jako něco, z čeho se naučíte těžit a bude vám to ku prospěchu. Že to není možné? Že vnímat chyby pozitivně je nesmysl? Ne, není! Je to jediný možný způsob, jak chyby využít k poučení, získat z nich zkušenost. Je to jediný možný způsob vnímání chyb, který vás nesrazí na kolena, ale naopak posune v životě o kus dál. Od toho, aby nás chyby posouvaly, totiž jsou. Jsou ukazatelem, kudy nechodit a co už nedělat. A když díky chybě poznáte, kudy cesta nevede, tak také poznáte, kudy jinudy se vypravit a co dělat jinak. Nebojte se svých chyb a přijímejte je jako důležitou a prospěšnou součást svého života. Z počátku to není jednoduché a není to ani jen tak, přetočit léta zažité myšlení, ale výsledek je skvělý.

Jak brát své chyby jinak

Přijďte nastartovat svou novou cestu k sobě samým, i ke svým chybám, dopřejte si osobní setkání s koučem, který vás navede kudy a jak na to. Ne zbavení se chyb, ale váš nový postoj k nim, je způsob jak být v životě trvale spokojení a šťastní. Uzdravte své sebevědomí.

Máte dotaz?

Neváhejte se zeptat: