koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
1
1
1
1
1
1

Potřebujete kariérní koučink?

Toužíte také po práci, která vás bude bavit, kde uplatníte své silné stránky a ještě bude dobře zaplacená? Akorát že se vám to zdá jako příběh z jiné planety, protože vy zažíváte v práci všechno možné, jen ne pohodu, a o tom, že byste za svou tvrdou práci dostali dobře zaplaceno, se vám může jen zdát? A když už hledáte novou, málokdo se vůbec ozve a máte pocit, že to nemá smysl?

Když jsme byli malí, slýchali jsme: „Dobře se uč, ať si najdeš dobrou práci“. Ale co to je ta dobrá práce a v čem spočívá, to nám nikdo neřekl. Později na střední či na vysoké, a nebo až praxí jsme se učili, jak hledat práci, psát životopis a motivační dopis. Ale pravda je taková, že to, co opravdu potřebujeme vědět, a to dříve, než se vrhneme do hledání práce, to nás nikdo nenaučil.

Pokud cítíte, že:

 • chcete kariérní změnu, ale nevíte jakým směrem,
 • nevíte, co konkrétně byste mohli dělat za práci,
 • je na trhu příliš mnoho možností, ve kterých se nevyznáte,
 • mohli byste dělat leccos, ale nic vás opravdu netáhne,
 • rozesíláte životopisy na všechny strany, ale odezva je mizivá,
 • vlastně nemáte co nabídnout a nevěříte si,
 • nevíte, jak proniknout do oboru, který vás láká, ale nemáte v

  něm zkušenosti,

 • si nejste jistí, zda po škole dělat to, co jste studovali, nebo něco úplně jiného,
 • pracovní trh je nefér a bez známostí se nikam nedostanete,

…tak se cítíte jako hodně lidí. Ne, opravdu nejste jediní.

Podobně se cítí mnoho lidí. Místo toho, abyste se v mládí naučili, jak o své kariéře přemýšlet, jak hledat práci chytře a jak co nejlépe prodat to, co máte, se snažíte vyhovět škatulkám ostatních a „nějak se uplatnit.“ V rámci této snahy pak uděláte spoustu chyb, a cítíte se nevalně.

Moji klienti se mnou řeší nespokojenost v práci z důvodů náplně práce, pracovních podmínek, chování šéfa nebo kolektivu, a cítí se ztraceni. Nevědí, co mají dělat.

Jste na tom stejně?

Není to vaše chyba

Přemýšlet o tom, co se bude dít, až vyjdeme ze školních bran nás nikdo neučil. Kdybychom věděli, na co si dát pozor, na co se zaměřit a jak o své kariéře přemýšlet tak, jak já dnes přemýšlím společně se svými klienty, tak by na světě bylo o mnoho více spokojených lidí.

Namísto toho dělají lidé stále ty stejné chyby. Přitom se ale nejedná o nic složitého.

Kariérní kouč vám pomůže začít tím správným kokem.

Protože krok číslo jedna při hledání nové práce není životopis. K práci snů vás nepřivede ani dokonalý motivační dopis nebo LinkedIn profil.

Než vám odhalím, v čem ten krok spočívá, představte si na chvíli, jaké by to bylo…

…mít práci, do které budete chodit opravdu s radostí. …dělat po většinu pracovního času něco, co vás baví a co vám jde. …mít mnohem větší sebevědomí díky tomu, že budete vědět, co přinášíte do týmu a kde je vaše skutečná hodnota. …vědět přesně, kde se nyní nacházíte ve své kariéře, a jaký bude další krok. …vědomě získávat znalosti, zkušenosti a kompetence tak, abyste byli co nejuplatnitelnější i v budoucnosti. …být perfektně mentálně připraveni na výběrové řízení. …vnímat svoji práci a kariéru jako dobrodružnou dlouhodobou cestu a hru, kde si pravidla určujete vy.

Cože? Je to utopie? Je to sci-fi? Může to být právě vaše realita.

Získejte nový pohled na svoji kariéru a novou práci, ve které se budete cítit dobře, kde ze sebe můžete vydat to nejlepší a kde to také někdo ocení.

Většina lidí, kteří hledají práci začínají něčím, co vůbec není důležité:

 • Píší životopis
 • Píší motivační dopis
 • Pilují LinkedIn profil
 • Uveřejňují svůj životopis v databázích pracovních portálů
 • Hledají inzeráty na pracovních portálech
 • Rozhazují sítě mezi známými, zda nevědí o „nějaké“ práci
 • Odpovídají na několik inzerátů denně či týdně
 • Vyhledávají opak toho, co mají dnes (například menší dojíždění, provoz beze směn…)

Přitom právě tyto aktivity vedou často ke slabým nebo žádným výsledkům a finálně vás akorát frustrují. Je důležité pochopit, na co se zaměřit na začátku.

Spousta lidí se cítí ztracená jen proto, že před sebou nevidí jasnou cestu. Najít cíl, i kdyby krátkodobý, a za ním jít, je jako světlo na konci tunelu, který by rádi měli, ale nemohou ho najít.

Kariérní koučink je přesně tím nástrojem, se kterým najdete svůj cíl a načrtnete si svoji vlastní kariérní mapu, která vás povede. Díky tomu budete vždycky vědět, ve které fázi své kariéry se právě nacházíte a kam jdete.

Rukama mi prošlo mnoho lidí, se kterými jsem osobně řešila kariérnu. Jací to byli lidé? Různí – TOP manažeři, administrativní a kancelářští pracovníci, střední manažeři, nezaměstnaní, matky po mateřské, team leadeři, 50+, specialisté, ajťáci, projektoví manažeři…

A většina mě kontaktovala s tím, že potřebují napsat dobrý životopis. A že nic jiného nepotřebují. Pravdou je, že se všemi do jednoho jsme začali kariérním koučinkem. Nejprve jsme se podívali na to důležité a ten životopis jsme kolikrát nestihli. Oni už to nepovažovali za důležité…

Co s kariérním koučinkem získáte?

 • S jeho pomocí si určíte zcela cíleně a vědomě směr své kariéry, ještě než se pustíte do hledání.
 • Uvědomíte si, co chcete dělat a proč to chcete dělat.
 • Vytvoříte si svůj plán do budoucna a vykročíte prvním krokem – sebejistě a s tím, že budete vědět, proč to děláte. Před sebou budete mít dlouhodobý kariérní cíl, který si s koučem vytvoříte.
 • Ušetříte spoustu času. Namísto odpovídání na 100 inzerátů odpovíte na 10. Namísto zoufalého střílení půjdete na jistotu. Ušetříte se zbytečných pohovorů.
 • Získáte sebevědomí.

Jak probíhá kariérní koučink?

1. sezení: Kdo jsem?

První sezení je věnovano pohledu do sebe, na sebe a na současný stav. Podíváte se na svou současnou situaci. Jasně pojmenujete, kde se nyní nacházíte a co vám na tom vyhovuje a co ne. Pojmenujete, co vás pálí a proč vás to pálí.

Dále zjistíte, co ve vás je. Odhalíte své silné stránky, talenty a přednosti. Získáte úplně jiné povědomí o vlastní hodnotě a přínosu do týmu.

Získáte sebevědomí.

Popravdě, tohle je právě ta část, kterou 99% lidí neudělá. A díky této části budete na hledání svého kariérního směru v druhé části dokonale připraveni.

2. sezení: Kam jdu?

Při druhém sezení se podíváte do budoucnosti.

S pomocí unikátní kariérní mapy si nakreslíme vlastní kariérní cestu do tak daleké budoucnosti, jak budete chtít. Výsledkem bude volba jednoho kariérního směru. Vyberete si jednu cestu, po které při hledání půjdete.

Tím, že absolvujete kariérní koučink, ušetříte hodně času!

Jak to?

Protože nebude chodit na zbytečné pohovory do firem, ve kterých by to nikam nevedlo. Protože nebudete odpovídat na 100 inzerátů, ale jen třeba na 10.

Mimochodem: Otázka „Kde se vidíte za 10 let“ bude odteď vaše oblíbená.

3. sezení: Proč tam jdu?

Ve třetím sezení objevíte a pojmenujete důvody PROČ jste si tuto cestu vybrali.

Jakmile budete umět své PROČ vysvětlit, nemusíte se už tolik trápit s tím, jak se prezentovat v životopisu nebo na pohovoru. Už nikdy nebudete přemýšlet: Proboha, co mám na touhle otázku odpovědět?

Jak to?

Protože pokud PROČ je dost silné, všechno ostatní je jasné a JAK není důležité. (I když o JAK bude ještě řeč.)

Zároveň, pokud budete dostatečně ztotožnění s tím, co a proč chcete, tak vás to snáze udrží v JEDNÉ linii hledání a při prvním náznaku neúspěchu neuhnete. PROČ je silnou motivací toho, nedělat při hledání práce kompromisy.

4. část: Jak to všechno prodat?

Pokaždé, když se vám někdo snaží něco prodat, zdůrazní přínosy a užitky, které budete vy nebo vaše rodina či firma mít z daného produktu či služby.

I vy se naučíte prodat užitky a přínosy sebe sama pro firmu.

Budete umět sebevědomě vysvětlit, jak konkrétně přispíváte do týmu a kde je vaše největší hodnota.

A otázka „Proč bychom si měli vybrat právě vás?“ už vás nikdy nezaskočí.

Sečteno a podtrženo

 • Při kariérním koučinku získáte průvodce, díky kterému odpovíte na otázky: kdo jste, co umíte, kam jdete a proč tam jdete.
 • Stanovíte si jeden kariérní směr, který vám dává největší smysl do budoucna.
 • Budete umět vysvětlit, proč jste si tento krok vybrali.
 • Poznáte své silné stránky a smíříte se se slabými.
 • Porozumíte lépe sami sobě.
 • Získáte sebevědomí.

Získáte

 • Jasný a konkrétní směr, kterým se ubírat při hledání práce.
 • Jasnou vizi do budoucna, díky které budete v každém okamžiku vědět, kde přesně ve své kariéře se nacházíte.
 • Pocit vlastní hodnoty a sebevědomí, díky kterému budete k hledání práce přistupovat z úplně jiné pozice.
 • Úsporu času při hledání práce o týdny až měsíce.
 • Terminologii, díky které dokážete popsat sami sebe, a už nebudete složitě hledat slova.

Nestojí to za to?

Pokud je vaše odpověď ano, tak je právě teď ten nejlepší čas udělat rozhodnutí.

Objednat se na kariérní koučink:

Máte dotaz?

Neváhejte se zeptat: