koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
1
1
1
1
1
1

Nezvládám svou úzkost

Svírá vás na hrudi? Nemůžete se nadechnout? Zmocňuje se vás panika? Je vám zle, nechce se vám ani vstát z postele a nevíte proč? EKG máte v pořádku a vyšetření neodhalila žádný jiný problém fyzického těla? Je velmi pravděpodobné, že příčinou vašeho stavu je úzkost nebo panická ataka.

Úzkosti a jejich závažnější varianty, panické ataky, mají zcela konkrétní příčiny:

  • nahromaděný strach
  • pocit nebezpečí a nejistoty
  • strach z budoucnosti
  • pochybnosti o sobě

Všechny tyto pocity se v mysli vrší tak dlouho, až dojde k jejímu přehlcení negacemi, které vyústí v prožívání úzkostí a panických ataka.

Jak se zbavit úzkostí a panických atak:

1. Přestaňte na sobě hledat to špatné

Namísto toho si uvědomte, co všechno umíte, kolik máte za sebou cenných zkušeností, úspěchů a jaké dobré vlastnosti a schopnosti můžete ve svém životě využívat.

2. Přestaňte ustupovat proti svému dobrému pocitu

Pokud se domníváte, že si tak zajišťujete klid, tak se bohužel mýlíte. Svůj vnitřní klid si zajistíte jedině tehdy, když se otevřeně a upřímně projevíte. Ustupujete-li na svůj úkor, hromadí se ve vás potlačení, které jednoho dne stejně bude muset ven a všem, kteří doposud nic netušili, vypočítáte všechny křivdy až hluboko do minulosti. Nebo upadnete do úzkostí a pocitu dlouhodobé bezmoci.

3. Přestaňte se bát, že v okolním světě neuspějete.

Svou mysl si můžete představit jako projektor. To, co do světa promítnete, to v něm také uvidíte a prožijete. Hledejte proto způsoby, jak řešit situace ve své spokojenosti a ke své spokojenosti. Uvidíte, že krok po kroku můžete uspět i vy.

4. Přestaňte se trápit chybami a vzpomínat na prohry a katastrofy

Ve skutečnosti žádné chyby neexistují, existují jen zkušenosti, jež vám daly šanci se mnoho naučit. Je jen na vás, zda si ze svých osobních lekcí dnes vezmete cenné ponaučení nebo se jimi budete trápit, vyčítat si je a litovat jich.

5. Přestaňte si myslet, že stres a nespokojenost jsou normální

Stres je sice běžný a nespokojených je 90% lidí žijících v naší tzv. civilizaci. To ale neznamená, že tento stav je normální a mysli prospěšný. Normální je prožívat klid, spokojenost, štěstí a další pocity, stojící na těchto základech. Dobrý pocit by se měl stát i vaší směrovkou, kudy v životě jít, pokud chcete dát sbohem úzkostným a panickým stavům.

6. Přestaňte se balamutit, že jednou to bude dobré

V přítomnosti, nebo-li právě v tento okamžik, máme všichni úplně všechno, co potřebujeme ke spokojenému životu. Je potřeba to ale začít nacházet, vnímat, být za to vděční a využívat toho ke své spokojenosti.

7. Přestaňte čekat na zázrak, který promění váš život

S největší pravděpodobností žádný nepřijde, ani do vašeho života nevstoupí nikdo, kdo vám spokojenost zařídí. Tu si můžete zařídit jedině vy sami. Dobrý pocit může mít v životě každý, kdo přijme za své myšlení a svůj život plnou odpovědnost a začne sám u sebe měnit postupně vše, co nefunguje a s čím není spokojený.

Pokud máte pocit, že na tyto úkoly nestačí vaše síly nebo je pro vás těžké s nimi začít, nebojte se říct si o pomoc. Do začátku pro vás může být klíčová spolupráce s koučem, který vás cestou vaší osobní změny myšlení provede. Nejtěžší bývá vykročit, ale jakmile už budete na cestě, můžete dojít až do cíle, ve kterém na vás čeká osobní klid a spokojenost.

Držím vám palce, ať dlouho neotálíte. Každý den, prožitý v negativních pocitech, je ztracený a to je velká škoda, protože to jde i jinak a úzkosti nebo panické ataky můžete ze svého života odstranit!

Chci se zbavit strachu, úzkostí nebo panických atak

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, ráda vám odpovím. Chcete-li na své pozitivní změně se mnou začít pracovat, proveďte nezávaznou poptávku koučinku, jenž se věnuje odbourání strachu, úzkostí a panických atak. Každý koučink je zcela individuální podle vaší životní situace, vaší osobnosti a vašich potřeb.

Máte dotaz?

Neváhejte se zeptat: