koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
koučink Ostrava
1
1
1
1
1
1

Nezvládám a bojím se, co bude…

Pocity neschopnosti, nedůležitosti, strach z neúspěchu, z nemocí, ze selhání, z bídy a ze spousty dalších hrozeb v budoucnosti dokáží rozvrátit nejen psychiku, ale i vztahy, práci, finanční situaci a nakonec i zdraví těla. Můžete si je představit jako osobní bič.

Jsou to nejčastější důvody, kvůli kterým si za mnou nacházejí cestu na individuální koučinkové konzultace jak ženy, tak i muži.

Příčinou je nízké sebevědomí

Za strachem všeho druhu a za podceňováním se, stojí nedůvěra v sebe, osobní nejistota, neschopnost se o sebe opřít a věřit v sebe a své osobní hodnoty. Shrnuto a podtrženo, společným jmenovatelem strachu a obav, je nízké sebevědomí.

Na míře sebevědomí každého člověka se během života podepíše spousta prožitků, zkušeností a vše začíná již v dětství. Ne pro každého je období dětství právě šťastnou životní etapou. A bohužel ani harmonické a klidné dětství není vždy zárukou zdravého sebevědomí v dospělosti.

Negativní pocity volají po změně myšlení

Pocity neschopnosti, obavy z nevyzpytatelných zítřků, které nemáme a nikdy nebudeme mít plně pod kontrolou, strach a úzkosti signalizují, že je potřeba rychle a pozitivně proměnit způsob vlastního myšlení, které tyto negativní psychické stavy produkuje zcela samovolně jako na běžícím páse. Není na co čekat, tyto problémy se s přibývajícími roky jen zhoršují, což mi zkušenosti s klienty jen potvrzují.

Lepší budoucnost je podmíněna změnou myšlení

Čeká-li člověk, kterému je zle, že se v budoucnu bude cítit lépe, aniž by změnil svůj způsob myšlení, čeká marně, je mi líto. Bez změny myšlení to není možné.

Věci se mají takto: produkuje-li moje myšlení pocity, že teď (v přítomnosti) něco nezvládám a bojím-li se, co přinese budoucnost, tak i na zásadní nové pozitivní situace a události v mém životě budu nahlížet skrz svůj stávající způsob myšlení pořád stejně. Tudíž budu mít pořád pocit, že něco nezvládám a budu se pořád bát, že na to či ono nemám, že vše jednou špatně skončí, že o něco přijdu, že neuspěji, že onemocním, atd… Už mi rozumíte? Jsem si jistá, že ano.

Myšlenky a pocity nevznikají prostřednictvím vnějšího prostředí. Vznikají prostřednictvím úhlu pohledu, pod jakým pohlížím na vnější prostředí, na sebe a na lidi. Za mé pozitivní nebo negativní myšlenky a pocity je tak odpovědný jen a pouze můj způsob myšlení.

Strach sám od sebe nezmizí

Strach nezmizí ani sám, ani se jen tak v budoucnosti nerozplyne. Zbavit se strachu stojí trochu práce na svém způsobu myšlení a každou práci jde udělat jedině teď, v přítomnosti. Minulost už byla a budoucnost ještě není. Jedině v přítomnosti můžeme skutečně něco ovlivnit a změnit. Přítomnost je to jediné, co je opravdové, v čem žijeme a co máme. Jaká je ta vaše?

Pocity a prožitky si tvoříme sami

Vše, co prožíváme, není tedy způsobováno tím, co se děje kolem nás, ale tím, jak si jednotlivé situace pro sebe vyhodnocujeme, jak se k nim umíme postavit, jak je řešíme, jak v nich vnímáme sebe a co pozitivního si z nich dokážeme vzít. Zda si nás lidé váží a jsme-li pro ně rovnocennými a zajímavými přáteli, kolegy či partnery, je pak odrazem toho, jak si vážíme sami sebe a nakolik se jako rovnocenní vůči svému okolí sami cítíme.

Chystáte se strach zamést pod koberec?

Pokud vám moje slova brnkají na nervy, tak se prosím hlavně nesnažte tento nepříjemný pocit zamést pod koberec, tak jako to dělá většina. Čím dříve si totiž člověk dovolí dát si do pořádku vlastní sebevědomí, tím dříve se přestane bát, že něco nezvládne nebo že jeho budoucnost může být zlá. Jedině zdravé sebevědomí přináší vytoužený klid, který se nedá nikdy a za žádné peníze koupit, ani nemůže přijít prostřednictvím vysněného partnera či partnerky, vytoužené práce či se najednou jen tak zjevit. Zdravé sebevědomí můžete nalézt jedině sami v sobě díky zdravému a pozitivnímu způsobu myšlení. Je zcela přirozené, abyste se i vy cítili opět jako schopní, důležití a hodnotní lidé, kteří se radují ze svých vztahů, práce a života jako takového a kteří se nebojí budoucnosti. A pamatujte, na budoucnost se sice můžete těšit, ale nic v ní nemůžete udělat, protože teď ještě není. Něco změnit lze jedině jedině teď, v přítomnosti, není na co čekat.

Ráda se vám budu věnovat a pomohu vám krok za krokem uzdravit si své sebevědomí. Můžete se mě na cokoliv zeptat, nebo mi zavolat na tel. 606853288. Jsem tu pro vás.

Máte dotaz?

Neváhejte se zeptat: